brutālais bērns

Autobuss Rīga-Sigulda ieslīd Juglas pieturā. Iekšā kāpj cilvēki. Kāpj un kāpj. Un iekāpj arī kāds onkulis, bet nevis vnk iekāpj – viņš piekāš visu civilizēto birokrātiju, viņam izvadīt oligarhu silti ir kā kko silti izvadīt kaķim zem astes, viņš ar vārdu likums urbina degunu un ar vārdu nodokļi slauka paši zināt ko – ielas! Ignorējot jebkādu iespēju pirkt biļeti, viņš vnk paiet garām šoferim, sameklē brīvu vietu un apsēžas.
Pienāk šoferis: “Tev biļete ir?”
Ignors: “Nē.”
Šoferis: “Ja nav biļetes, ta jākāpj ārā.”
Ignors turpināja skatīties priekšējā beņķa atzveltnē, kā puika, kurš pa kluso izlietojis tēva bārdas putas, lai pūstu tās sev uz sejas un izliktos par salaveci, tagad no tā paša tēva saņemtu bargu rājienu.
Šoferis: “Kāpsi ārā vai pirksi biļeti?”
Ignors: “Kāpšu ārā.”
Saņēmis no tēva piktu – atzīsties vai iesi kaktā – vecais onkulis, kurš smirdēja pēc tikpat veca guļammaisa, godīgi arī izkāpa.

Grāmatā, ko es šobrīd lasu par otrā pasaules kara beigu periodu Ņujorkā, ir tāda frāze – vācieši ir šizofrēniska tauta. Zinoši rūpnieki, zinātnieki un masu slepkavību organizatori. Un visbiežāk vienā personā. Kas tad ir latvietis? Bērns, kurš guļ uz ielām, kurš ēd atkritumus, kurš ir gatavs nosist par savu guļamvietu, un brutālis, kurš uz stingrāku vārdu ir gatavs noliekt galvu, kaunēties, baidīties un nolūgties pēc piedošanas. Šis brutālais bērns ir latvietis. Vienā personā. Gatavā šizofrēnija, ne valsts!

Šis ieraksts tika publicēts piens ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

6 Responses to brutālais bērns

 1. kaaads saka:

  Mana vēstures skolotāja zināja teikt, ka latvieši ir maza, rijīga un kašķīga tautiņa- jāpiekrīt laikam! Bet nu ko tad var gribēt- tādas lielvaras gājušas pāri- tas jau ietekmi atstāj…

  • Kni saka:

   Vēstures skolotājai būs bijusi taisnība (kašķīgums no tā, ka mums valstī sieviešu vairāk kā vīriešu :D), citādi man ļoti garšoja šis vārdu savirpinājums “Ignors turpināja skatīties priekšējā beņķa atzveltnē, kā puika, kurš pa kluso izlietojis tēva bārdas putas, lai pūstu tās sev uz sejas un izliktos par salaveci, tagad no tā paša tēva saņemtu bargu rājienu.”

   • my namerequired saka:

    Te uzsvērtas bomžu, kas dzīvo Latvijā (un lielākoties, tomēr, izrādās krievu tautības) īpašības. Iespējams, ka maza tauta un iespējams, ka arī rijīga un kašķīga, taču, ja galvu būtu atstājuši dubļos pēc ikviena skarbā vārda un kritikas, ne jūsu, ne arī manis, te noteikti nebūtu. Mēs visi esam latvieši, taču daļa no mums (arī jūs) māk tikai apsmiet un saukāties uz to otru pusi, kas cenšas un strādā.

 2. Inga saka:

  Katram jau savi tie putni, bet man latvieši patīk. Visi, ko es pazīstu, ir jocīgi, bet pa lielam – tādi patīkami 🙂

  • my namerequired saka:

   Un kāda ir tava tautība? Vai tu vienkārši ikdienā par sevi runā trešajā personā?

 3. cilvēks saka:

  a ja lasa starp rindiņām, tad par bomžiem te vsp nav runas.

  pat zinātnieki ir pierādījuši, ka cilvēkam par kādu konkrētu lietu smadzenēs pastāv divi diametrāli pilnīgi pretēji viedokļi. Kuru no tiem viņš izmantos, ir atkarīgs tikai no situācijas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s