Pēcvēlēšanu pārdomas

51. autobuss. Pēc stresaini nostrādātas vēlēšanu nakts un vairāku stundu izgulēta noguruma miega braucu mājās. Piebāzts autobuss ir tieši tas, kas nav vajadzīgs šajā brīdī, bet tieši tāds tas arī ir. Lai gan cilvēki slīd man garām turpu šurpu un balss skaļrunī sauc dažādus ielu nosaukumus vienu pēc otra, es to nemanu. Es sēžu stūrī un mans, klēpī ieliktais rimi maisiņš kaitinoši iečaukstās katrreiz, kad autobusa riepas iespiežas bedrēs, kas atrodas uz ceļa, bet pat to es nemanu (no tā kļūst sakaitināta tikai kundzīte zaļā, sintētiskā jakā, kas sēž man tieši priekšā).

Mans skatiens, slīdēdams pāri kāda kunga gludajam pakausim, no kura cītīgi spraucas ārā daži balti mati, tad pār nezin kādu mērķu vadīta tīņa ieželētajiem matiem, kas graiza gaisu kā džilet asmeņi un pār meitenes galvu, kas nav svarīgi, kā izskatījās, jo mans skatiens apstājās pašā griestu vidū pie mazas, mazas zīmītes. Pie veltījuma visai mūsu tautai.

“Avārijas gadījumā izspiest baltos laukumus.
Noplēst tapsējumu.
Pavilkt sarkano krānu.”

Es atvainojos, jūs gribat teikt, ka tad, kad tas autobuss būs cietis avārijā, man ar saviem asiņainajiem pirkstiem būs jāizspiež griestos caurumi? Un ar salauztajām rokām būs jāplēš nost tapsējums? Varbūt man arī vajadzēs tādā gadījumā no savas starp krēsliem iespiestās kājas izvilkt tajā iedūrušo nazi un ar to izskrūvēt skrūvītes griestu plāksnēm, lai tās uzkristu manām jau tā satricinātajām smadzenēm? Un ar asinīm pieplūdušajām acīm būs jāmeklē sarkanais krāns, kurš uz visu asiņojošo pasažieru fona izskatīsies kā negatava jāņoga? Jūs gribat teikt, ka tā jūs rūpējaties par savu pasažieru drošību?

Un tā jūs rūpējaties par savu tautu? 
Šis ieraksts tika publicēts piens ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

7 Responses to Pēcvēlēšanu pārdomas

  1. Kubiksovs saka:

    51. brauc garām manām mājām.

  2. janch saka:

    Man savukārt viss vairāk ieintriģē uzraksts uz stikla: “Avārijas gadījumā izsist stiklu.” Sanāk, ka pat pie mazākās sadursmes (kas apdrošinātājiem skaitās jau AVĀRIJA) var ņemt sarkano āmurīti un bliezt laukā stiklu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s