par mātēm

Tātad iekāpj sieviete un trīs mazas princesītes.
Māte – iekāpj, nosēdina divas meitenes priekšā, novelk jakas, cimdus, cepures, iedod lasīt grāmatas (izstījās pēc ābeces), tad ķerās klāt trešajai, kas ir jaunāka un sēž ar viņu. Un iespējams kaut kad, kādā mazā klusā, nemanāmā brīdī viņai atliek laika arī sev. Es nezinu, viņai kājās bija kurpes… nu es nezinu, kad sieviete saka, ka nopirkusi jaunas kurpes – tās noteikti nebūtu pat ne tuvu tām, kādas bija mātei, gandrīz kā vīriešu tupeles.

Bet, ej tu nost, tie bērni bija laimīgi!

Un tad vēl tā otra māte ar diviem sīčiem, kam bija kāpēču periods. Un viņi, vēl nesagaidot atbildes beigas, jau prasīja nākamos jautājumus. Un galvenais, ka viņa vēsā mierā atbild uz visiem jautājumiem. Tajā klausoties, es uzzināju laikam visus ceļu satiksmes noteikumus… a kas tā par zīmi? a kāpēc tā mašīna tur stāv, mammu? a kāpēc tur nevar braukt? a kāpēc? a kāpēc? un man jau galva griezās..

a bērni laimīgi bez gala!

Bet tā ir kkāda beznosacījuma upurēšanās un viņas tos bērnus apčubina un aprūpē un es nerunāju par šitām divām – ir tāda kategorija – mātes, kurām nav nekā cita, kuras nav nekas cits, kuras vnk ir mātes…

Šis ieraksts tika publicēts piens ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to par mātēm

  1. aizdomas saka:

    Tā nav beznosacījumu upurēšanās. Tas nav tāpēc, ka viņas nav nekas cits, kā vien mātes.
    Tā ir tikai un vienīgi pavisam skaidra apziņa par savu lomu un nozīmi šo jauno personību dzīvēs.

    Tā brīžiem ir pasmaga nolemtības sajūta, kad skaidri apzinies prioritātes, ko nosacīti esi izvēlējies pats. Bet tā ir prieka pilna nolemtība, jo tie brīži, kas rada smaidu, rada to patiesu un neviltotu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s